ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Rolety zewnętrzne

Różnorodna oferta rolet do zastosowania w najtrudniejszych opcjach montażowych.

Krispol

Vermix

Rolety zewnętrzne są bardzo przydatnym i wielofunkcyjnym dodatkiem do stolarki okiennej w naszym domu. Mają dużo zalet, przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo, znacząco utrudniają włamanie przez okno. Po drugie zimą zmniejszają utratę ciepła z pomieszczenia, zaś latem ograniczają napływ gorącego powietrza z zewnątrz. Wyliczono, że zastosowanie tego typu zasłon zewnętrznych zmniejsza kwotę rachunków za ogrzewanie o około 25 %. Kolejną zaletą jest ochrona przed hałasem, rolety znacząco wyciszają odgłosy docierający z dworu. Dają poczucie komfortu i intymności. Posiadają też walory estetyczne, zdobiąc elewacje budynku.

Jak działają rolety zewnętrzne?

Sposób działania rolet zewnętrznych jest stosunkowo prosty. Montowane są na zewnątrz okna, przy samej ramie. Stanowią barierę pomiędzy oknem a światem zewnętrznym stanowi pancerz złożony z metalowych listew ułożonych poziomo. Profile wypełnione są pianką poliuretanową, w celu polepszenia właściwości cieplnych i akustycznych. Po bokach rolety znajdują się prowadnice, dbają one o odpowiednią statykę pancerza i ustalają tor ruchu podczas podnoszenia i opadania. Pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej w górnej części rolety.

Budowa rolety

  1. skrzynka, w której umiejscowiony jest mechanizm zwijający.
  2. mechanizm zwijający.
  3. izolacja cieplna – styropian.
  4. prowadnica.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Najpopularniejszym rozwiązaniem są rolety natynkowe, osadzane są na murze lub we wnęce okiennej. Polecane do montażu w istniejących budynkach, ponieważ nie wymagają żadnych modernizacji.

Innym typem są rolety podtynkowe, które przylegają blisko okna. Takie osadzenie pozwala na dużą poprawę bilansu energetycznego budynku. Jest to ciekawe rozwiązanie pod względem wizualnym, ponieważ skrzynka jest zakryta a część widoczna rolety wygląda bardzo efektownie.

Rodzaje zyskującym coraz większą popularną są rolety naokienne, nakładane są wraz z oknem i stanowią jego nieodłączny element. Dlatego też ich montaż powinien być uwzględniony już podczas tworzenia projektu, bądź zakładane podczas wymiany okien.

Na naszym blogu odpowiedzieliśmy na pytanie: Czy warto i kiedy najlepiej montować rolety zewnętrzne.

Close Menu