Rolety zewnętrzne

Rolety adaptacyjne - typ na mur

Wersja SK

Rolety w systemach adaptacyjnych przeznaczone są do zastosowania głównie w obiektach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie.

Wykonane z wysokogatunkowej blachy elementy systemów charakteryzują się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Ponadto systemy te charakteryzują się dobrą izolacyjnością akustyczną, a także termiczną, pozwalając w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem. Zastosowanie pracującego niezależnie od rolety systemu Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Wersja SKO

Rolety podtynkowe INTEGRO

Wersja SP-E

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, jednak po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących.

Zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych.

Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

W systemie podtynkowym oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Rolety naokienne Vegas Revo

Vegas Revo to jeden z bardziej rozpoznawalnych systemów zewnętrznych rolet nadstawnych na rynku.

System został zaprojektowany na bazie wieloletnich doświadczeń i wskazówek specjalistów i praktyków branży osłonowej,
z uwzględnieniem potrzeb i wymagań, jakie stawia produktom dzisiejszy rynek.

Dzięki temu i licznym innowacyjnym rozwiązaniom wprowadzanym podczas wieloletniej obecności na rynku, system VEGAS REVO zyskał zaufanie, klientów oraz liczących się firm z branży.
System Revo oferuje trzy wielkości skrzynek roletowych:

•165 mm x 240 mm (wysokość x szerokość)
•205 mm x 240 mm (wysokość x szerokość)
•260 mm x 240 mm (wysokość x szerokość)

Ponadto system Revo daje możliwość wyboru jednej z dwóch dostępnych opcji montażu skrzyni rolety na ramie okna:

•za pomocą uniwersalnego adaptera PVC o wzmocnionej konstrukcji, dopasowanego do każdego typu profili ramy okiennej
•za pomocą jednego z pięciu dedykowanych adapterów aluminiowych, dopasowanych do odpowiednich typów profili ram okiennych

W przypadku adaptera PVC zespolenie rolety z oknem następuje poprzez zakliknięcie skrzynki na przykręconym uprzednio do górnej powierzchni ramy profilu adaptacyjnym.
W przypadku adapterów aluminiowych połączenie rolety z oknem odbywa się poprzez nasunięcie skrzynki na aluminiowy adapter, przykręcony uprzednio do ramy okna.

Każda ze skrzynek zależnie od potrzeby lub preferencji, wyposażona może być w 2 typy rewizji: od dołu lub od czoła.

Skrzynki rolety Revo o rozmiarze 205 mm x 240 mm oraz 260 mm x 240 mm w opcji montażu na adapterze uniwersalnym z PVC mogą być także wyposażone w zintegrowany w skrzynce nawój siatki moskitiery.

Kurtyna moskitiery posiada hamulec zapobiegający gwałtownemu zwinięciu się siatki do wnętrza rolety i jest blokowana w pozycji opuszczonej dzięki blokadzie listwy dolnej typu easyclick.

W systemie Revo wdrożono unikatowe rozwiązanie dzielonych nawojów moskitiery, które pozwala na tworzenie dowolnej ilości niezależnych nawojów siatek w jednej skrzynce i przy zastosowaniu jednej kurtyny pancerza.

System Vegas Revo pozwala na swobodną adaptację do indywidualnych potrzeb: umożliwia realizację rolet nadstawnych w pełni zabudowanych, częściowo zabudowanych od zewnątrz lub od wewnątrz oraz niezabudowanych.

Pozostałe cechy systemu Revo

Znakomite właściwości przenikalności termicznej, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wkładek ze styropianu lub neoporu
•Dwustronna rewizja
•Możliwość stosowania zestawu rolet w jednej skrzynce o dowolnej konfiguracji napędów (silnik/taśma/korba) i podziałów (zależny/niezależny)
•Bogaty wachlarz kolorów oklein drewnopodobnych do wyboru
•Możliwość systemowego kotwienia profilu górnego skrzynki do nadproża na całej szerokości rolety, co zapewnia pewne zamocowanie zespołu roleta-okno w otworze architektonicznym.
•Znakomita nawojowość skrzynek -do 400 mm dla skrzynki 260mm, do 355 cm dla skrzynki 205mm oraz 200 cm dla skrzynki 165mm