ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Okna drewniane

 

Okna drewniano-aluminiowe

 

Zalety okien drewnanych

Współcześnie wykonywane z drewna klejonego, dzięki czemu profile nie odkształcają się pod wpływem zmian wilgotności i temperatury, co mogłoby się dziać w przypadku zastosowania drewna litego. Drewno zabezpiecza się przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych przy pomocy farb akrylowych lub lakierów lazurujących. Okna drewniane są postrzegane jako towar luksusowy i rzeczywiście wykonane przez renomowanych producentów są produktem o wysokiej jakości wykonania i służącym przez wiele lat, jednakże wymagają konserwacji co kilka lat oraz corocznego czyszczenia. Przy spełnieniu tych warunków mogą wytrzymać nawet 150 lat (w przypadku okien PCV 40 lat). Ich przewagą nad oknami z PCV jest możliwość naprawy miejscowych uszkodzeń profilu, co w przypadku okien plastikowych łączy się z wymianą całej ramy.

Standardowo profile mają grubość 68 mm. W wersjach energooszczędnych ta wartość wzrasta do 78 mm a nawet 92 mm. Przy zastosowaniu 2 komorowego pakietu szybowego współczynnik przenikania ciepła spada do poziomu U = 0,77 W/m2K, czyli jest to okno pasywne. Maksymalne wymiary okien drewnianych są większe niż w przypadku plastikowych. Produkcja omawianych okien jest skomplikowana, z tego też powodu są droższe od okien PCV.

Nasza propozycja okien drewnianych – producent Witraż

Okna drewniane producenta Witraż swoim wyglądem pozwalają zbliżyć domowników do natury bez wychodzenia z domu. Swoim naturalnym kolorem ocieplają wnętrze pomieszczenia. W zależności od kształtu profilu odnajdą się w klasycznym designu jaki i w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Dostępne możliwe drewna to sosna, dąb, modrzew, świerk jak i egzotyczne meranti. Solidne profile 68, 78, 92 mm dają gwarancje doskonałych parametrów cieplnych i akustycznych, dbając równocześnie o bezpieczeństwo i estetykę domu.

Okna posiadają wysokiej klasy okucia Maco Multimatic. Wyposażone w standardzie w mikrowentylację i zintegrowany zatrzask przeciw przeciągowy. Zaopatrzone są również w wiele systemów zapewniające bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowania: samoregulujące się obrotowe grzybki antywłamaniowe, zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, blokadę błędnego położenia klamki. W standardzie wyposażone również w wygodnąklamkę Hoppe Tokyo.

Bardzo ciekawą alternatywą jest opcja profilu RETRO. Propozycja o klasycznych rysach profilu, wiernie odtwarza stolarkę zabytkową w postaci perfekcyjnie wykończonych kolumienek drewnianych i listek ozdobnych. Na ostateczne doprecyzowanie wyglądu okna pozwala bogata gama kolorystyczna profili.

Ecoline 68

Profil o elegancko zaokrąglonej, łagodnie wykończonej linii. Lekkie zaokrąglenie nadaje oknie nowoczesnego designu i sprawia, że świetnie koresponduję z każdym stylem architektonicznym.  Model wyposażony w okapnik ramy z uszczelką i okapnik przylgowy, dzięki czemu bardzo dobrze odprowadzają wodę opadową i są zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci. Okno o głębokości zabudowy 68 mm. Możliwe jest zastosowanie pakietów szybowych o Ug= 1,1 W/m2K (Współczynnik izolacji cieplnej Uw dla całego okna na poziomie 1,3 W/m2K oraz cieplejszego pakietu co skutkuje poprawieniem się ogólnego współczynnika Uw do 0,94 W/m2K.

Thermoline 78

Bardzo solidne okno dające niespotykane w tej klasie profili parametry cieplne i akustyczne. Wyposażone w potrójny pakiet szybowy o Ug =  0,7 W/m2K. Dzięki temu, że przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest argonem bardzo dobrze absorbują wilgoć, na dodatek okapniki ramy i skrzydła zabezpieczają przed nadmiernym zawilgoceniem. Przy zastosowaniu cieplejszego pakietu szybowego parametr Uw dla całego okna spada do poziomu 0,82 W/m2K, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Ecotherm 92

Model okna stworzony z myślą o budownictwie pasywnym. Głębokość zabudowy to 92 mm wraz z dwukomorowym pakietem szybowym o grubości 48 mm i Ug = 0,5 W/m2K otrzymuje się okno o bardzo dobrych parametrach cieplnych i akustycznych – Uw = 0,77 W/m2K. Profil zbudowany z 4-warstwowej kantówki zapewniającej zwiększenie sztywności całej konstrukcji. Zawiera bardzo innowacyjny system uszczelek, w tym między innymi uszczelka głównaktóra jest oparta o ramię okna, a nie o okapnik co jest dodatkowym atutem – takie rozwiązanie zapobiega dostawaniu się wody do wewnątrz połączenia ramy.

Systemy okien przesuwnych

Witraż proponuję 3 różne modele okien przesuwnych różniących się sposobem otwierania i poszczególnymi parametrami. Drzwi HS czyli system podnoszono-przesuwny zapewnia bezpieczne, lekkie i komfortowe otwieranie skrzydła o ciężarze do 400 kg. Jedna konstrukcja może posiadać do 6 skrzydeł. Kolejnym systemem jest uchylno-przesuwny – PSK. Pozwala na przesunięcie i uchylenie skrzydła o ciężarze do 200 kg, co umożliwia optymalną wentylację pomieszczenia. Powyższe systemy mogą być wykonane z różnych gatunków drewna (sosna, dąb, egzotyczne meranti lub na zamówienie: modrzew, świerk oraz inne) i w bogatej gamie kolorystycznej. Systemy w zależności od grubości zabudowy (68, 78 lub 92 mm) i zastosowanego pakietu szybowego. Wspóczynnik Uw dla całego systemu waha się od poziomu 1,4  do 0,8 W/m2K co sprawia, że mogą być montowane w domach pasywnych.

Inną propozycją systemu przesuwnego są drzwi harmonijkowe FS. Jest to sprytny pomysł no uzyskanie bardzo dużej przestrzeni przejścia – aż do 6,3 m, daje możliwość połączenia nawet 7 skrzydeł o ciężarze do 80 kg każde! Skrzydła przesuwają się w płynny sposób, dzęki zastosowaniu łożysk kulkowych. Komfort użytkowania dodatkowo podnoszą zamontowane najwyższej klasy zawiasy oraz uszczelki szczotkowe chroniące przed kurzem.

Okna drewniano – aluminiowe, czy mają jakieś wady?

Głowną zaletą okien drewniano alumnionwych jest ich duża odporność na warunki atmosferyczne w porównaniiu do okien “tylko” drewnianych, przy zachowaniu ich kożyści. Jest to bardzo dobre połączenie zaskujące popularność wśród osob przywiązujących dużą wagę do piękna i naturalności materiału jakim jest drewno, ale jednocześnie szukajacych praktycznych rozwiązań, co z pewnościa daje aluminium. Zbudowane na bazie dwóch niezależnych ram: od wewnątrz jest to solidna drewniana rama, natomiast z zewnątrz znajduje się wyjątkowo trwała rama aluminiowa. Łącząc zalety okien drewnianych z wytrzymałością aluminium możemy skutecznie zabezpieczyć ramę przed uszkodzeniami, zyskujemy tym samych bardzo dobrze wyglądajace i ciepłe okna, które świetnie sprawdzą się w domach pasywnych.

W ofercie prodecenta Witraż są 4 modele okien drewniano-aluminiowych. Podobnie jak okna drewniane dostępne są w różnych gatunkach drewna i w bardzo bogatej palecie kolorystycznej. Całkowita grubość zabudowy to grubość wybranego profilu (68, 78 lub 92 mm) plus kilkanaście centymetrów szerokość osłony aluminiowej. W okna tych zastosowano najwyższej klasy okucia Maco Multimatic w których zastosowano wiele systemów poprawiających bezpieczeństwo i podwyższających komfort użytkowania: samoregulujące się obrotowe grzybki antywłamaniowe, blokadę błędnego położenia klamki oraz zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach. W standardzie montowane są klamki Hoppe Tokyo. W zależności od grubości wybranego profilu i zastosowanego pakietu szybowego współczynnik przenikania ciepła Uw waha się w granicach od 1,1 do 0,8 W/m2K. Okna aluminiowo-drewniane charakteryzują się znacznie wyższą żywotnością niż drewniane. Wszystkie modele wyposażone są w bogaty system uszczelek, w tym podwójne uszczelnienie skrzydła (uszczelka główna i przylgowa). Dużym atutem jest fakt, że główna uszczelka oparta jest o ramę okna, a nie o okapnik, co zapobiega dostawaniu się wody do wewnątrz połączenia ramy. Kolejna uszczelka – ramowa zamontowana jest na styku drewna i aluminium, doskonale zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Poszczególne modele różnią się od siebie grubością i kształtem osłony aluminiowej.

Close Menu