ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Drzwi wewnętrzne

Przeznaczone są do montażu wewnątrz mieszkań, domów. Dzielą nasze domostwa na osobne pomieszczenia, zapewniając intymność. Obecnie na rynku producenci proponują różnorodną ofertę pod względem modeli, kolorów jak i elementów dodatkowych. Drzwi jednoskrzydłowe mają najczęściej szerokość od 60 do 110 cm. Dla tych szerszych skrzydła wymagają większej ilości nawiasów z powodu ich ciężaru. Kolor warto dobierać do stolarki okiennej lub koloru ścian i podłogi. Istnieją różne rodzaje drzwi wewnętrznych podzielone ze względu na sposób otwierania tj. uchylne, wahadłowe, obrotowe, przesuwne, harmonijkowe, składane. Jednak na naszym rynku te pierwsze są zdecydowanie najpopularniejsze.

Pełne czy przeszklone?

Jest to kolejne pytanie na które klient musi odpowiedzieć sobie przed zakupem drzwi do swojego mieszkania. Ma do wyboru drzwi pełne jak i w różnym stopniu przeszklone. Tutaj przede wszystkim należy kierować się, tym czy pomieszczenie jest dobrze oświetlone naturalnym światłem, kiedy to  praktycznie według uznania można dobrać przeszklenia. Do pomieszczeń ciemnych, które mają niewielkie bądź wychodzące na północ okna zaleca się wybór drzwi z przeszkolenie. Okna częściowo przeszklone nadają się do łazienek oraz toalet. Ponadto takie drzwi powinny również posiadać w dolnej części otwory wentylacyjne. Przy wyborze przeszkleń musimy również zastanowić się nad rodzajem szkła, a do wyboru są przeróżne wzory: przejrzyste, mleczne (satynowe), metaliczne, zdobione wzorami kwiatów lub innymi ornamentami, o gładkiej lub wypukłej powierzchni.

Materiał

Drzwi drewniane – mogą być zrobione z drewna litego lub klejonego. Obie wersje charakteryzują się podobnymi właściwościami. Klejone są jednak tańsze. Drewna to najczęściej sosnowe, jesionowe i bukowe oraz solidniejsze i droższe mahoniowe i dębowe.

Płyty drewnopochodne – MDF i HDF wykonane z klejonych włókien drzewnych lub wiórów. Płyty HDF mają większą gęstość niż MDF i są od nich twardsze. Drzwi tego rodzaju są trwałe, tanie i nie wymagają konserwacji, mogą być wykończone okleiną o dowolnej fakturze i barwie.

Szkło – coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są drzwi szklane. Nadają pomieszczeniu nowoczesny ekstrawagancki wystrój. Bardzo dobrze doświetlają pomieszczenie. Mogą być na różny sposób zdobione, malowane i przydymiane. Wadą jest to że są bardzo drogie.

Dodatkowo

W komplecie z drzwiami są okucia i opcjonalnie zamek (łazienkowy lub zamykany na klucz). Najczęściej osobno należy wybrać klamki. Na rynku dostępne są klamki wykonane ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium lub materiałów sztucznych. Klient ma duże pole do popisu w kwestii wyboru kształtu od zupełnie prostych po stylizowane w różny sposób.

Close Menu