ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Proponujemy szeroką ofertę bram garażowych o bogatym wzornictwie i kolorystyce, co daje możliwość dopasowania bramy do różnych opcji wykończenia domu i własnych preferencji.

Krispol

Vermix

Bramy garażowe – element stolarki który stał się standardem

Bramy garażowe coraz bardziej zyskują na popularności. Znajdują miejsce w planach większości budowanych domów. Montuję się je w tym samym momencie co drzwi i okna zamykając tym samym stan surowy budowy. Producenci w swojej ofercie maja bramy rozmiarów od 1,8 m do 6 m szerokości. Jednak, aby swobodnie w świetle bramy mógł się zmieścić samochód osobowy szerokość bramy powinna zaczynać się od 2,4 m. Wysokość to najczęściej 2 m i wyższe.

Rodzaje bram garażowych

Obecnie coraz rzadziej montuje się bramy rozwieralne a wypierane są przez inne typy które zapewniają łatwiejszą obsługę i nie wymagają miejsca przed garażem. Bardzo popularnym teraz typem są bramy uchylne. Ich głównym elementem jest jednoczęściowe skrzydło, poruszające się na specjalnych rolkach po umieszczonych wewnątrz garażu prowadnicach. Używanie bramy ułatwia zamontowana specjalna sprężyna, dzięki której otwarcie nie sprawia problemu. Montując bramę tego typu należy pamiętać o wygospodarowaniu około 1,5 m miejsca w przestrzeni przed budynkiem, ponieważ w trakcie otwierania bramy skrzydło wystaje poza obrys budynku. Kolejnym powszechnym rozwiązaniem jest brama segmentowa – zbudowana z połączonych ze sobą paneli wypełnionych pianka poliuretanową. Podczas manipulacji bramą panele te poruszają się po specjalnych prowadnicach zamontowanych wewnątrz garażu. Brama tego typu może być zastosowana w sytuacjach, gdy nie ma miejsca przed garażem. W naszej ofercie posiadamy również       bramy rolowane – zastosowany mechanizm w bramach tego typu przypomina konstrukcje rolety zewnętrznej. Brama podczas otwierania zwija się do kasety montowane nad światłem otworu. Takie rozwiązanie nie zabiera miejsca przed garaż, jak równie nie potrzebujemy przestrzeni pod sufitem.

Automatyczne napędy dla bram garażowych

Często też wraz z bramą garażową montuje się jej napęd. Dzięki niemu bez użycia siły mamy możliwość otwarcia a na dodatek dzięki zastosowaniu pilota nie musimy nawet wychodzi z samochodu podczas wjeżdżania do garażu. Innym wyposażeniem dodatkowym jest fotokomórka (która wykrywa przedmioty znajdujące się w świetle bramy podczas zamykania uniemożliwiając dalszą manipulację), akumulatory (pozwalające na używanie bramy, podczas awarii elektryczności), sterowniki na kluczesterowniki kodowe a nawet czytniki linii papilarnych.  

Warto wybierać bramy sprawdzonych i polecanych producentów. Należy też zadbać o poprawny montaż, najlepiej wykonywany przez wyszkolonych specjalistów. Jeśli brama ma posłużyć na długo istotne jest, aby było wykonana z solidnego i trwałego materiału i czy mają odpowiednie zabezpieczenia.

Na naszym blogu odpowiedzieliśmy na Najczęstsze pytania pojawiające się przed zakupem bramy

Close Menu