ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Ver-Mix

Jednym z naszych dostawców rolet zewnętrznych jest firma Vermix. Jest to jeden z czołowych wielkopolskich producentów różnego typu rolet i bram. Produkty tej firmy charakteryzują się dużą niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Vermix korzysta z wysokogatunkowych blach aluminiowych i najwyższej klasy komponentów. Profile rolety wypełnione są pianką poliuretanową, co znacznie polepsza właściwości cieplne i akustyczne rolety. Elementy rolety pokryte są dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PU/PA. Powłoka ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub przy pomocy dedykowanej automatyki. Polecamy drugą opcję, ponieważ zamykanie i otwieranie rolet jest czynnością codzienną. W momencie kiedy jesteśmy posiadaczami dużego domu lub odpowiadamy za bezpieczeństwo w biurze optymalna jest sytuacja, gdy nie musimy poświęcać na tą czynność dużo czasu. Automatyka do rolet jest dużym ułatwieniem, ponieważ pozwala na zamknięcie lub otworzenie wszystkich zamontowanych w pomieszczeniu rolet po naciśnięciu jednego przycisku.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zaprogramowania rolet tak, by stymulowały naszą obecność, podczas gdy nie ma nasz w domu, podwyższa to poziom bezpieczeństwa w domu. Mechanizmy automatyki manipulują roletami zgodnie z ustalonym przez nas rytmem, co z zewnątrz sprawia wrażenie, ze obsługuje je któryś z domowników.

Vermix Standard

Rolety systemów adaptacyjnych, przeznaczone są głownie do stosowania w istniejących budynkach. Montowane są na elewacji, swoim wyglądem dodają uroku domowi. Szeroka paleta kolorystyczna daję możliwość dopasowania wyglądu rolety zewnętrzne do naszych preferencji. Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały znacznie podwyższają bezpieczeństwo domu, stanowiąc barierę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto zapewniają doskonałą izolację termiczną, pozwalając w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem zmniejszyć dopływ ciepła, co ogranicza nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń.

Vermix Rondo

Podobnie jak rolety Standard są typu adaptacyjnego. Mają atrakcyjny wygląd, dzięki półokrągłej kasecie. Szeroka paleta kolorów pozwala na dostosowanie wyglądu rolety do naszych preferencji. Przeznaczone są głównie do stosowania w istniejących budynkach. Skrzynka może być montowana na ścianie bądź w ościeżnicy. Roleta może być sterowana ręcznie lub przy pomocy napędu elektrycznego, co znacznie podwyższa komfort użytkowania.

Vermix Integro

Rolety typu podtynkowego przeznaczone są do montażu przede wszystkim w nowo powstających budynkach, jednakże istnieje możliwość zastosowania ich w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Największą zaletą jest fakt, że rolety systemu Integro wpasowują się w elewację budynku. Jest to świetne rozwiązanie dla osób pragnących, aby roleta stanowiła integralną część elewacji w ich domach.

Pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okna. Roleta systemu Integro nie ingeruję w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża, dzięki czemu nie narusza tym samym bilansu energetycznego budynku. Wszelkie prace konserwacyjne i serwisowe na elementach mechaniki rolety odbywają się z zewnątrz, co nie narusza prywatności domowników.  Dodatkowo Vermix proponuję zastosowanie wersji z siatką przeciw insektową, która umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Vermix Vegas Revo

Jest to rewolucyjny system rolet nastawnych, produkowany z wysokiej jakości PCV z zastosowaniem ekologicznych stabilizatorów bezołowiowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie w stolarce osłonowej – odpowiedź na potrzeby i wymagania rynku.

Tylko w systemie rolet nadstawnych Revo dostępne jest rozwiązanie prowadnicy podziałowej do siatki moskitiery, które pozwala na tworzenie dowolnej ilości niezależnych nawojów siatek w jednej skrzynce i przy zastosowaniu jednej kurtyny pancerza.

Rolety Vegas Revo dostępne są w 4 wersjach: niezabudowanej, zabudowanej od zewnątrz, zabudowanej od wewnątrz, zabudowanej obustronnie.

Więcej informacji w ulotce produktu

Rolety Antywłamaniowe

Vermix pomyślał również o klientach, dla których najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa bliskim i ochrona dobytku. Idąc o krok dale Vermix proponuję produkt, który nie tylko doskonale wygląd, ale jednocześnie stanowi skuteczną zabezpieczenie przeciw włamaniom. Nowoczesna konstrukcja, estetyczne wykonanie oraz bogata paleta kolorów pozwalają na dopasowanie rolety do naszych wymagań oraz designu budynku.

Poszczególne elementy rolety m.in. prowadnice, posiadają specjalne wzmocnienie, co uniemożliwia odgięcie oraz wyciagnięcie profili rolety. Innymi systemami zapewniającymi lepsze parametry antywłamaniowe rolety są: odpowiednio mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzania oraz specjalne zaczepy blokujące zapobiegają podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu.

Rolety posiadają bardzo dobre parametry izolacji, dzięki którym osłonimy wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem w lato a zimą nie pozwolą na utratę ciepła z wnętrza pomieszczenia. Rolety antywłamaniowe można dopasować do różnych systemów, w których pancerz zwijany jest do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Zastosowane technologie jak również przemyślana konstrukcja pozwalają na taki montaż, aby skrzynki były jak najmniej widoczne

 AUTOMATYKA DO ROLET

Sterowanie radiowe 

Sprawdzonym przez użytkowników na całym świecie i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest system sterowania w technologii radiowej.Polecenia zamknięcia i otwarcia osłon okiennych następuje drogą radiową. Brak okablowania między nadajnikiem a napędem znajdującym się wewnątrz rolety czyni ten system wyjątkowo komfortowym.

Oferujemy produkty dwóch przodujących producenów automatyki Nice oraz Somfy.

Producent NICE

Do centralnego sterowania radiowego osłonami, potrzebujemy (do wyboru):

pilot ERGO1 (do sterowania 1 grupą rolet)

pilot ERGO6 (do sterowania 6 grupami rolet)

PLANO1 (panel sterowania 1 grupą rolet)

PLANO6 (panel sterowania 6 grupami rolet)

PLANOTIME (panel sterowania czsowego 6 grupami rolet +zagar)

[100 zdarzeń na 1 tydzień]

pilot FLOR (2-kanałowy, 4-kanałowy)

Producent Somfy 

Dzięki możliwemu do zakupienia czujnikowi światła urządzenie samo dostosuje pozycje rolet, tak aby słońce nas nie raziło.

Chronis RTS smart (sterowanie czasowe lub manualne 1 grupą napędów
[2 czasy dla 1 dnia]
Telis 6 Chronis RTS (sterowanie czasowe lub manualne 6 grupami napędów)
[6 sygnałów na dzień]
Telis 16 RTS (sterowanie manualne 16 grupami napędów)

Centralis RTS (panel sterowania manualnego 1 grupą napędów)

Smoove Origin RTS [SUPER DESIGN]
(panel do sterowania manualnego 1 grupą napędów)

Telis 1 RTS / Telis 4 RTS (sterowanie 1 lub 5 grupami napędów)

Sterowanie Kablowe 

Do centralnego sterowania kablowego potrzebujemy :

Sterownik DZU

(służy do sterowania jednym siłownikiem, w systemie centralnego sterowania napędami do rolet )

FUNKCJE STEROWNIKÓW DZU:

 • możliwość podłączenia wyłącznika centralnego i wyłącznika indywidualnego( centralnego )
 • możliwość obsługi jednego napędu wieloma wyłącznikami
 • możliwość równoległego łączenia wielu napędów i obsługi ich jednym wyłącznikiem centralnym
 • możliwość wyboru trybu pracy ” wyłącznik jednobiegunowy” bez podtrzymania lub z podtrzymaniem
 • zabezpieczenie przed przepięciem oraz jednoczesnym włączeniem przeciwstawnych biegunów

Przykłady zastosowania DZU – pobierz

D2 (rozgałęźnik grup )
Centrala grupowa D2 służy do podziału sterowania w systemie grupowym na 2 podgrupy. Dzięki niej można, np. sterować całym obiektem poprzez wyłącznik centralny, piętrami lub pomieszczeniami poprzez wyłączniki grupowe, a poszczególnymi zasłonami poprzez wyłączniki indywidualne

LUMINA DUO (sterownik czasowy z wyswietlaczem) Służy do sterowania ręcznego lub automatycznego napędami elektrycznymi do rolet, bram, markiz i żaluzji. Liczne funkcje sterownika można ustawiać indywidualnie według własnych potrzeb.
Może pracować jako sterownik grupowy lub centralny.

Funkcje i właściwości :

 • Program dobowy
 • Dwa programy tygodniowe
 • Funkcja urlopowa (generator przypadkowości)
 • Przełączanie: czas letni / zimowy
 • Styki bezpotencjałowe
 • Możliwość podłączenia czujnika słonecznego i czujnika zmierzchowego

Instrukcja obsługi – pobierz

Close Menu