ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

DRZWI WEJŚCIOWE WEWNĄTRZLOKALOWE

Porta

Wikęd

 

Drzwi tego typu montowane są jako drzwi wejściowe do mieszkań w blokach, kamienicach lub domach wielorodzinnych. Są przegrodą pomiędzy naszą prywatną przestrzenia, a światem zewnętrznym. Jednocześnie montowane są wewnątrz budynków i nie są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Z tego względu drzwi wewnątrzlokalowe powinny charakteryzować się niektórymi parametrami drzwi zewnętrznych, a niektórymi drzwi wewnętrznych. Wybrane drzwi będą się różnić w zależności od ich przeznaczenia: Czy montowane są w blokach znajdujących się w niebezpiecznych dzielnicach czy na strzeżonych osiedlach. Przy podejmowaniu wyboru wpływ będzie miało też to na jakie piętro mają być przeznaczone drzwi, sąsiedztwo, nasz gust. Poniżej wynotowaliśmy najważniejsze cechy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wewnątrzlokalowych.

Izolacja termiczna

Jeden z ważniejszych parametrów drzwi i okien, oznaczany literą U. Im jego wartość jest niższa, tym drzwi lepiej chronią nasze mieszkanie przed utratą ciepła. Obecna technologia pozwala na konstruowanie drzwi o niskich parametrach. Nie wydając majątku klient może kupić drzwi o U < 2 W/(m2K). Na rynku dostępne jest też wyposażenie dodatkowe, które poprawia izolacyjność termiczną skrzydła np. progi termiczne i specjalne uszczelki.

Izolacja akustyczna

Wspomniane uszczelki zapewniają też lepszą izolację przed hałasem z klatki schodowej. Drzwiami o wyższym parametrze Rw powinni zainteresować się klienci mieszkający na parterze, w miejscach gdzie przechodzi znaczna liczba sąsiadów.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Cecha ta określana jest przez sześć klas. Im drzwi mają wyższy numer klasy, tym ciężej jest je szturmować włamywaczowi – dłużej i przy użyciu coraz bardziej specjalistycznego sprzętu.

Rozmiar drzwi

Drzwi tego rodzaju najczęściej mają wymiary 90 cm szerokości i 200 cm lub 210 cm wysokości. Jest to optymalny rozmiar, pozwalający np. swobodnie wnieść meble.

Wygląd

Drzwi wewnątrzlokalowe powinny komponować się z klatką schodową, czyli często klient ma narzucony styl wykonania i wygląd drzwi. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwe znalezienie nowocześnie wyglądających drzwi pasujących do kamienicy o rozwiązaniach z poprzedniego wieku. Producenci oferują coraz więcej modeli drzwi, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Close Menu