ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

DRZWI TECHNICZNE i P. POŻ

Na pozór rzadko spotykane, jednakże znajdują zastosowanie w piwnicach, garażach, strychach oraz innych pomieszczeniach  gospodarczych w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej np. galeriach handlowych, bankach, hotelach. Spełniają niezwykle ważne role, stanowiąc zabezpieczenie antywłamaniowe, ochronę przed uciekającym ciepłem czy przed ogniem. Drzwi techniczne wykonywane najczęściej ze stali. Skrzydła wykonywane są z ocynkowanej blachy stalowej i stali nierdzewnej, bardzo często dodatkowo pokryte powłoką poliestrową – co zwiększa odporność na działanie warunków zewnętrznych.

Zastosowania drzwi technicznych

W zależności od naszych wymagań i przeznaczenia drzwi mogą być w różnym stopniu przeciwpożarowewodoodporne, dźwiękoszczelne czy antywłamaniowe. Jeśli zależy nam na tym ostatnim i dzięki nim chcemy chronić nasz cenny dobytek, konieczne są solidne zawiasy zabezpieczające przed możliwością wyważenia drzwi. Kiedy zależy nam na ochronie przed wiatrem i wilgocią, powinniśmy zainteresować się skrzydłem wyposażonym w specjalną uszczelkę ochronną. Izolacyjność termiczna i akustyczna zapewnia drzwi z wypełnieniem styropianowym oraz z zawiasami wyposażonymi w specjalną sprężynę bezgłośnie domykającą skrzydło. Chcąc zabezpieczyć się na wypadek pożaru, warto z kolei zainteresować się drzwiami wyposażonymi w płytę ognioodporną.

Wygląd i producenci drzwi technicznych

Obecnie drzwi techniczne nie muszą mieć jednolitych, podstawowych kolorów i nudnego wyglądu. Dzięki malowaniu proszkowemu drzwi dostępne są w niemal nieograniczonej palecie barw.

W naszej ofercie znajdują się drzwi techniczne Porty. Jest to szeroka oferta zaprezentowana w katalogu od strony 128. Drzwi przeciwpożarowe znajdziemy również w ofercie firmy Redan.

Close Menu