ul. Jackowskiego 4, Nakło nad Notecią Pon - Pt: 8.00 - 16.00, Sob: tymczasowo nieczynne kom. 668 682 656 koncept1_naklo@op.pl

Drzwi

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drzwi. Posiadamy różnorodność form i wzorów drzwi z możliwością innowacyjnych dodatków.

Najważniejsze cechy drzwi:Nie ważne jakiego rodzaju i gdzie są montowane nie podlega dyskusji fakt, że drzwi są ważnym elementem naszego domu. Dlatego też ich zakup powinien być głęboko przemyślany. Dobrze wyglądające drzwi wejściowe są wizytówką domu. To one odpowiadają za pierwsze wrażenie odwiedzających nas gości. Podobnie drzwi wewnątrzlokalowe montowane jako drzwi wejściowe do mieszkań w blokach czy domach wielorodzinnych. Drzwi wewnętrzne zapewniają prywatność domownikom.

Wysokość drzwi

drzwi zewnętrzne powinny mieć więcej niż 2 metry wysokości. Planując montaż drzwi należy pamiętać o dodatkowych 7-8 cm.

Szerokość drzwi

najpopularniejszym rozmiarem drzwi zewnętrznych jest 90 cm, przy czym otwór na wstawienie futryny musi być o ok. 13-14 cm szerszy. Często warto zainteresować się drzwiami dwuskrzydłowymi, które znacznie powiększają światło otworu, co pozwala na przykład na wniesie mebli lub innych większych przedmiotów.

Lewe czy prawe

Aby określić tę cechę drzwi należy stanąć przed nimi od strony gdy otwieranie drzwi następuję po pociągnięciu do siebie. W takiej sytuacji patrzymy na zawiasy drzwi i gdy są one po lewej stronie to drzwi są lewe oraz analogicznie gdy znajdują po prawej stronie to drzwi określa się jako prawe.

Otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz

Decydując się na pierwsze rozwiązanie musimy liczyć się z tym, że drzwi zabiorą nam miejsce wewnątrz pomieszczenia i należy tą przestrzeń uwzględnić na etapie projektu. Kolejnymi elementami, które trzeba uwzględnić w planie jest wiatrołap, przy drzwiach otwieranych do wewnątrz może okazać się niezbędny, pozwalając na wyrównanie temperatury. Warto również zastanowić się nad zastosowaniem okapnika, który zabezpieczy wnętrze przed spływającą wodą (deszcz, śnieg). Drzwi otwierane w taki sposób narażone są na silnym napór wiatru, który odpycha je od ościeżnicy, co w ekstramalnych warunkach może powodować nawet wyrwanie skrzydła. Pod względem bezpieczeństwa, łatwiej jest takie drzwi staranować, dużą zaletą jest fakt, że zawiasy znajdują się od wewnątrz co uniemożliwia włamywaczom jakąkolwiek manipulację przy nich.

Wybierając drzwi otwierane na zewnątrz, oszczędzamy miejsce wewnątrz budynku i nie jest konieczne budowanie wiatrołapu. Wiatr napierający na drzwi dopycha je do ościeżnicy, co znacznie poprawia ich szczelność. Warto zamontować nad nimi daszek, dzięki czemu nie zmokniemy wpuszczając gości do wewnątrz oraz zimą nie napada śnieg pod drzwi, co mogłoby uniemożliwić swobodne ich otwieranie. Drzwi otwierane na zewnątrz praktycznie uniemożliwiają ich staranowanie, jednak zawiasy montowane na zewnątrz umożliwiają złodziejowi podważenie skrzydła. W takiej sytuacji warto zainteresować się specjalnymi ukrytymi zawiasami.

Izolacja termiczna

Dobre drzwi zewnętrzne powinny skutecznie zabezpieczać dom przed stratami energii cieplnej. Drzwi będą dobrze zabezpieczały przed utratą ciepła pod warunkiem, że będą posiadały warstwę izolacji cieplnej. W celu oszacowania izolacji termicznej używa się współczynnika przenikania ciepła U. W obecnych czasach technologia pozwala na wykonywanie bardzo szczelnych drzwi zewnętrznych i klienci powinni interesować się drzwiami o współczynniku U mniejszym niż 2 W/(m2K). Im wartość tego parametru jest niższa tym przez drzwi ucieka mniej ciepła z pomieszczenia.

Izolacja akustyczna

Parametr szczególnie ważny dla osób mieszkających w pobliżu źródła wysokiego hałas np. ruchliwej ulicy, szkoły czy lotniska. Izolację akustyczną wyraża się w decybelach (dB) i im wartość jest wyższa tym drzwi są szczelniejsze ponieważ mogą tłumić dźwięki o wyższej wartość. W standardowych drzwiach zewnętrznych ten parametr wynosi 28 – 32 dB.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Cecha ta określana jest przez sześć klas. Im drzwi mają wyższy numer klasy, tym ciężej jest je szturmować włamywaczowi – zajmuję mu to więcej czasu i potrzebuję coraz bardziej specjalistycznego sprzętu. O antywłamaniowości drzwi decyduje jakoś wykonania i dobór wysokiej klasy zamków i okuć. Drzwi powinny mieć co najmniej trzy zawiasy. Coraz popularniejsze stają się dodatkowe akcesoria zwiększające bezpieczeństwo takie jak: klamki chroniące zamek przed rozwiercaniem, zamki z specjalnymi ryglami czy bolce antywłamaniowe rozłożone po całym obwodzie drzwi.

Pełne czy przeszklone

Drzwi pełne polecane są dla osób ceniących prywatność a przeszklone stosuje się do pomieszczeń ciemnych. Zastosowanie szkła nie wpływa znacząco na wartości wcześniej wspomnianych parametrów. Montowane szyby są ciepłe, zapewniają wyciszenie i o podwyższonej odporności na zbicie.

Wygląd drzwi

Bardzo istotnym elementem jest też sam wygląd. Z racji tego, że wyboru drzwi dokonujemy na lata bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad tym aspektem. Warto więc wybrać taki wzór który idealne będzie komponował się z wyglądem i charakterem budynku. Kolor należy dopasować do elewacji i dachówek, ale także do wystroju wewnątrz domu, aby nie zapanował aranżacyjny bałagan. Należy też zastanowić się nad kształtem i kolorem klamki, rozważyć zastosowanie wizjera i kołatki. Takie elementy nadają wyjątkowego charakteru i stanowią o ostatecznym odbiorze designu drzwi.

Close Menu